SON EKLENENLER

Beyaz Saray, İsrail'in saldırılarını kınayan Elon Musk'a ateş püskürdü

Yalanı kabul edilemez
18 Kasım 2023 09:40

Beyaz Saray, Tesla ile X'in sahibi Elon Musk'a İsrail'in saldırılarına tepki gösterdiği için ateş püskürdü. Elon Musk’ı, 'Yahudi karşıtlığını yaymak'la ve yalancılıkla suçlayan Beyaz Saray Sözcüsü Andrew Bates, "Bu iğrenç yalan kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

Elon Musk'ın Gazze'de 7 Ekim'den bu yana katliama yol açan saldırılar gerçekleştiren İsrail'i kınaması ABD'yi ayağa kaldırdı.

Musk, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına ilişkin, "Eğer tam anlamıyla herkese karşı soykırım yapmayacaksan, ki bu kabul edilebilir değil ve kimse için olmamalı, o zaman sonunda İsrail'den nefret edecek birçok kişiyi hayatta bırakacaksın" ifadelerini kullanmıştı.

Beyaz Saray Sözcüsü Andrew Bates ise doğrudan hedef aldığı Elon Musk'ı Yahudi karşıtlığını ve ırkçı nefreti övdüğünü öne sürdü.

Resim

'MUSK'IN SÖYLEDİKLERİ KABUL EDİLEMEZ'

Musk'ın söylediklerinin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Bates, "Yahudi halkı için Holokost'tan bu yana yaşanan en ölümcül günün üzerinden bir ay geçmesi bir yana, Amerikan tarihindeki en ölümcül antisemitizm eyleminin ardındaki iğrenç yalanın herhangi bir zamanda tekrarlanması kabul edilemez" dedi.

'EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE KINIYORUZ'

Amerikalılar olarak temel değerlerine aykırı olan 'antisemitizmi' ve 'ırkçı nefretini' en güçlü şekilde kınadıklarını belirten Bates, "Hepimizin nefrete karşı insanları bir araya getirme sorumluluğu var. Amerikalı yurttaşların onuruna saldıran ve topluluklarımızın güvenliğini tehlikeye atan herkese karşı sesimizi yükseltmeliyiz" ifadelerini kullandı. 

Bilim insanı Lex Fridman'ın Youtube'da yayınladığı podcast programına katılan Musk, Gazze'de uzun vadeli barış için olayın geniş bakış açısıyla el alınması gerektiğini belirtti.

"Asıl sorunun, öldürülen her Hamas üyesinin yerine kaç tane yeni üyenin ortaya çıkacağı" olduğunu belirten Musk, "Eğer öldürdüğünüzden daha fazla yarattıysanız, başarısız oldunuz" diye konuştu.

TGRT HABER

DÜNYA HABER SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER