SON EKLENENLER

Ebu Ubeyde, İsrail halkına seslendi

Kayıplarınız tahmin edeceğinizden daha fazla
18 Kasım 2023 08:06

Kassam Tugayları'nın Sözcüsü Ebu Ubeyde son yaptığı açıklamada İsrail halkına seslendi. Ölen askerlerin medyanın gösterdiğinden daha fazla olduğunu belirten Ubeyde,"Hükümetiniz size yalan söylüyor, rehinleri korumaya çalışıyorken hükümetiniz onları öldürmek istiyor" dedi.

İsrail'in Gazze'deki işgali sürüyor. Bölgede sık sık şiddetli çatışmalar yaşanıyor. İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde'deni son duruma ilişkin yeni bir açıklama geldi.

EBU UBEYDE İSRAİL HALKINA SESLENDİ

İşte Ebu Ubeyde'nin açıklamasından öne çıkanlar;

- Mücahitlerimiz 4 gün içinde aralarında tanklar, asker taşıyıcılar ve buldozerlerin de bulunduğu 62 askeri aracı imha etti

- Tüm Müslümanları, düşmanı yenmeye söz vermiş mücahitlerimiz için dua etmeye davet ediyoruz.

- Düşmana yönelik birçok operasyonu belgeledik ve sunduk, birçoğunu arka arkaya sunmaya devam edeceğiz

- Biz onlarla savaşıp askerlerini ortadan kaldırırken, düşman güçleri sivillerimizi hedef almakla meşgul.

- Kendimizi uzun bir savunmaya hazırladık ve işgalcilerin Gazze'de harcadığı her zaman kayıplarını daha da artırıyor.

- İsrail halkına sesleniyorum, meydanlarda ölen askerleriniz tahmin edeceğinizden daha çok.

- Hükümetiniz size yalan söylüyor. Rehinleri korumaya çalışıyorken hükümetiniz onları öldürmek istiyor

"ETNİK TEMİZLİKTEN ABD BAŞKANI SORUMLU"

Öte yandan Hamas bugün "İsrail ABD'nin yaktığı yeşil ışıkla Şifa Hastanesi'nde soykırım yapıyor" başlıklı yazılı bir açıklama yaptı. İsrail'in, tanklar ve keskin nişancılarla Şifa Hastanesi'ni adeta askeri kışlaya çevirdiği kaydedilen açıklamada, ilaç temini için hastanenin eczanesine gidilmesine engel olduğu ve hastanede dünyanın gözü önünde soykırım yaptığı ifade edildi. Açıklamada, İsrail'in Şifa Hastanesi'nde gerçekleştirdiği "etnik temizlikten", kadınlara, çocuklara ve sivillere yönelik suçlarından doğrudan ABD Başkanı Joe Biden'ın sorumlu olduğu vurgulandı.

İSRAİL'İN GAZZE'YE SALDIRILARINDA SON DURUM

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail’de 7 Ekim’deki saldırılarda 310’dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin de yaralandığı duyuruldu. İsrail ordusuna göre, 7 Ekim’den bu yana 51’i Gazze içerisindeki çatışmalarda 6’sı da Lübnan sınırında olmak üzere 372 İsrail askeri öldürüldü. İsrail’e göre, Kassam Tugaylarının elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

GAZZE'DE ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

Gazze’deki hükumete göre, 7 Ekim’den bu yana İsrail saldırılarında Gazze Şeridi’nde 4 bin 710’u çocuk ve 3 bin 160’ı kadın olmak üzere 11 bin 500 kişi öldürüldü. İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim’den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 200 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Gazze'de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana sınırda yaşanan çatışmalarda 76 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri öldü.

TÜRKİYE GAZETESİ

DÜNYA HABER SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER