SON EKLENENLER

Kudüs'te kurban kesmeye izin yok

Kudüslüler, İsrail’in Kurban Bayramı’nı kendilerine zehretmeye çalıştığını söyledi. Filistinli Müslümanlar, kurban kesmek isteyenin terörist muamelesi gördüğünü aktardı.
10 Temmuz 2022 07:11

İsrail işgal yönetimi, Müslümanların ilk kıblesi, kutsal şehir Kudüs’te kurban kesimine izin vermiyor. Kudüslü Muhammed Ramazan Misk, Siyonist işgalcilerin Kurban Bayramı’nı Filistinli Müslümanlara zehretmek adına bütün güçlerini seferber ettiğini söyledi. Bayram namazını tam anlamı ile İsrail ordusunun kuşatması altında kıldıklarını aktaran Misk “İsrail, burada İslam’a dair kültürel, fiziki ve manevi ne varsa silmeye çalışıyor. Bayram sevincimizi sabote ediyor. Oysa Kudüs’te bayram çok başka olur. Burada hem Osmanlı hem de yerel âdetler yüzlerce senedir yaşatılıyor. Normalde namaz sonrası Kurban ibadetini eda etmemiz gerekiyor. Ancak İsrail hem ibadetimizi hem de bayram coşkumuzu engellemek için her yolu deniyor. Kudüs’te kurban kesmeyi yasakladılar. Bu konuda ısrar edenleri hapse atıyorlar. Terör suçlusu gibi muamele ediyorlar’ dedi.

Bayramdan birkaç hafta önce Müslüman tüccarlara ağır baskılar başladığını aktaran Misk, konuşmasına şöyle devam etti: Yeni vergiler getirdiler ve esnafımız acımasız cezalara maruz kaldı. Kudüs çevresinden gelen Müslümanlara kontrol noktalarında eziyet ediyorlar, alışveriş yapmasınlar diye. Bayram sabahı ise Mescid-i Aksa’ya giden bütün yollar kapatılıyor. Mescid’e ulaşmak için âdeta savaşıyoruz. Siyonistler, çocukların sevincinden, büyüklerin birbirini ziyaretinden ve kucaklaşmasından korkuyor. Bizim mutlu olmamız onlar için kâbus. Hiçbirimiz mücadeleden ve Müslümanların kıblesini savunmaktan geri durmayacağız. Direnişin her anı bize bayram. Siyonistler İslam ümmetinin ilk düşmanları... Dünyanın en gelişmiş silahlarına karşı bir taş atmak bayram sevinci ile aynı duyguyu yaşatıyor. Kudüs’ten İslam’ın ve Osmanlının izlerini silmelerine müsaade etmeyeceğiz. Bu minvalde bütün Müslümanların, özellikle de Türkiye lideri Erdoğan ve kadirşinas Türk halkının bayramını kutlarız.

YILMAZ BİLGEN

TÜRKİYE GAZETESİ

DÜNYA HABER SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER