Pakistan’dan İslamofobi ile mücadele çağrısı

Pakistan Başbakanı İmran Han, İslâm İşbirliği Teşkilâtı’na İslamofobi ile kararlı şekilde mücadele edilmesi çağrısında bulundu.
05 Mayıs 2021 07:59

Pakistan'ın başkenti İslamabad’da İslâm İşbirliği Teşkilâtı'na üye ülkelerin büyükelçileriyle bir araya gelen Başbakan İmran Han,  İslâm ülkelerinin, İslâm Peygamberi Hazreti Muhammed’e  yönelik küfür muhtevalı ifadelerin 1,5 milyar Müslüman’ı yaraladığı ve bunun bir ifade hürriyeti meselesi olmadığı konusunda Batılı ülkeleri ikna etmede başarısız olunduğunu söyledi.

 

Batı İslam'ı Kötülüyor

İmran Han, ne zaman bir terör olayı meydana gelse Batılı ülkelerin bütün İslâm dünyasını kötülediğine dikkat çekerek, kişisel eylemlerin bütün Müslümanların eylemiymiş gibi adlandırılmaması gerektiğini ifade etti.      

İslâm’ın ve bütün Müslümanların, herhangi bir kişi tarafından işlenen terörün her türlüsünü ve tezahürünü şiddetle kınadığını belirten Han, “İslâm’ı terörle bağdaştırmak kesinlikle haksızlık.” dedi.

İslâm’ın “radikalizm ve terör” ile ilişkilendirilmesi ve İslamofobiye karşı kararlı şekilde mücadele edilmesi konusunda İslâm İşbirliği Teşkilâtı'na çağrıda bulunan Han, örgüte, uluslar arası topluluğun, Müslümanların İslâm Peygamberi Hazreti Muhammed’e ve Kur’ân-ı Kerîm’e karşı derin sevgi ve saygılarını anlaması için birlikte çalışmayı teklif etti.   

DİYANET BÜLTENİ

DÜNYA HABER SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #